Popękane naczynka — jak sobie z nimi poradzić?

Problem estetyczny i zdrowotny

Zdarza się, że na skórze pojawiają się drobne zaczerwienienia przypominające plamki lub cienkie niteczki, występujące również w odcieniach czerwieni bądź fioletu. Są to rozszerzone naczynia włosowate, będące drobnymi wylewami pod skórą. Wylewy spowodowane są nadmiernym rozciąganiem się i pękaniem ich ścianek. Stanowią one nie tylko stanowią problem estetyczny, ale również zdrowotny. Przykładowo, jeśli pojawią się na nogach może to oznaczać narastające problemy z krążeniem krwi prowadzące do niewydolności żył.

Popękane naczynka — skąd się biorą?

Przyczyny popękanych naczynek mogą leżeć w predyspozycjach genetycznych, niewłaściwym trybie życia oraz chorobach. Możesz zatem zmagać się z nimi, jeśli na przykład masz siedzącą pracę i nie uprawiasz sportów, często nosisz szpilki, masz nadciśnienie lub zaburzenia układu hormonalnego. Z tego typu przypadłością zmagają się również alergicy, a także osoby ze skłonnościami do trądziku różowatego.

Jak sobie z nimi poradzić?

Przede wszystkim, skup się na wprowadzeniu zmian do Twojego życia: istotny jest tutaj ruch i przebywanie na świeżym powietrzu, które poprawią krążenie krwi, co pozwoli zadbać o lepszą kondycję naczynek oraz ograniczenie powstawania pęknięć. Unikaj przebywania w saunie, opalania w solarium lub na ostrym słońcu, a także spożywania alkoholu i palenia papierosów, ponieważ używki źle wpływają na krążenie i ciśnienie krwi.

Korzystaj z kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała przeznaczonych specjalnie do wrażliwej skóry. Zawierają specjalnie dobrane substancje mające na celu wzmocnienie naczyń i zmniejszenie widoczności tych popękanych.

Laseroterapia

Alternatywnym wyjściem o bardziej bezpośrednim działaniu na problem jest zastosowanie laseroterapii. W ofercie Beauty Tower znajdziesz zabiegi wykonywane nowoczesnym urządzeniem Alma Harmony. Do oddziaływania na skórę z popękanymi naczynkami stosujemy jedną z głowic sprzętu — emituje ona wąskopasmowe światło pulsacyjne, które nie jest szkodliwe dla zdrowia. Zabieg wykonuje przeszkolony profesjonalista, który dokładnie zapozna się z Twoim problemem i z zastosowaniem nowoczesnych technologii postara się mu zaradzić. Skontaktuj się z nami celem uzyskania szczegółowych informacji o zabiegu i umówieniu się na jego wykonanie.

Umów się na wizytę:
tel. +48 513 167 669 (Fryzjer)
Jesteśmy dostępni na:
Dołącz do nas:

Cennik usług fryzjerskich

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem usług fryzjerskich.

Dla kobiet
Strzyżenie 80 – 110 zł
Strzyżenie do koloryzacji 60 zł
Strzyżenie grzywki 30 zł
Modelowanie 50 – 80 zł
Koloryzacja 200 – 300 zł
Balayage / Refleksy 250 – 450 zł
Trwała 200 – 270 zł
Kuracja Kerastase 80 zł
Kuracja L’oreal 60 zł
Zabieg OLAPLEX - rekonstrukcja włosów 100 – 160 zł
Rekonstrukcja włosa Kevin Murphy 100 zł
Keratynowe prostowanie włosów (hybryda na włosy) 350 – 500  zł
Dla mężczyzn
Strzyżenie 60 zł
Strzyżenie + Koloryzacja (Couver 5) 120  zł

Umów się na wizytę

tel. +48 513 167 669 (Fryzjer)