Depilacja woskiem

Depilacja woskiem jest jednym z najpopularniejszych sposobów usuwania niechcianego owłosienia. Jest to zabieg skuteczny i bardzo bezpieczny. Włosy usuwane są razem z cebulką, co powoduje, że proces odrastania trwa zdecydowanie dłużej niż w przypadku tradycyjnego golenia. Dodatkowo, włosy stają się coraz rzadsze, cieńsze i mniej widoczne.

Sam zabieg polega na delikatnym rozsmarowaniu gorącego wosku na skórze w obszarze, który poddajemy depilacji. Następnie na wosk kładzie się kawałek materiału, tak aby mocno się przykleił. Kiedy wosk zastygnie, trzeba napiąć skórę i szybkim ruchem zerwać materiał z woskiem. Zaleca się aby zabieg wykonywać w profesjonalnych gabinetach, ponieważ trudno jest do wykonać we właściwy sposób samodzielnie w domu.

Zalety zabiegu: włosy usunięte razem z cebulką nie odrastają nawet do 6 tygodni; każdy kolejny zabieg osłabia włosy i sprawia, że z czasem odrasta ich coraz mniej; metoda stosowana do usuwania nadmiaru owłosienia z dowolnego miejsca na ciele (nogi, twarz, bikini, pachy, ręce, plecy, klatka piersiowa). 

Wady zalety: zabieg jest bolesny; podczas zabiegu można uszkodzić skórę (zwłaszcza skóra wrażliwa); aby móc usunąć włosy za pomocą wosku, muszą one osiągnąć długość około 1 cm; zabieg nie usuwa wszystkich włosów razem z cebulkami (słabsze włosy urywają się tuż przy nasadzie, zatem aby mieć gładką skórę trzeba będzie używać golarki); jest to trudny zabieg do samodzielnego wykonania; konieczna jest wizyta w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Umów się na wizytę:
Jesteśmy dostępni na:
Dołącz do nas: