HIFU – UTIMS A3

urządzenie modelujące sylwetkę HIFU – UTIMS A3

HIFU jest metodą oddziaływania na tkankę tłuszczową oraz skórę w oparciu o najnowsze osiągnięcia techniki. Dzięki nowoczesnej technologii możliwe jest nieinwazyjne modelowanie owalu twarzy – lifting twarzy oraz kształtowanie ciała za pomocą ultradźwięków. Nazwa HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) oznacza w dosłownym tłumaczeniu “skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu”.

W naszej klinice zabieg przeprowadzany jest urządzeniem UTIMS 3A. To najnowocześniejsza technologia, którą wykorzystuje medycyna estetyczna, umożliwiająca bezinwazyjne oraz skuteczne modelowanie ciała i twarzy. Lifting bez skalpela? Teraz to możliwe!

Jak przebiega zabieg?

HIFU, czyli fale ultradźwiękowe wysokiej częstotliwości, to metoda umożliwiająca nieinwazyjne podgrzanie skóry twarzy lub innych obszarów ciała. Wybiórcze oddziaływanie na skórę prowadzi do obkurczania się tkanki w danym miejscu. W skórze, która poddawana jest zabiegowi, powstają liczne mikrouszkodzenia, z zachowaniem ciągłości naskórka, które z kolei stymulują proces powstawania nowego kolagenu. Już po pierwszym zabiegu widoczny jest natychmiastowy efekt. Natomiast na najlepsze rezultaty należy zaczekać, gdyż maksymalny lifting, poprawa jędrności i napięcia skóry następuje po upływie 3 miesięcy.

Sam zabieg jest bezinwazyjny i bezbolesny. Podczas wykonywania zabiegu odczuwalne jest ciepło rozchodzące się w warstwach skóry, ale nie powoduje to żadnego dyskomfortu. Tuż przed zabiegiem nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie ze strony pacjenta. Natomiast po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie, a nawet niewielki obrzęk w miejscach poddanych zabiegowi. Są to krótkotrwałe efekty, nie jest wymagany okres rekonwalescencji.

Nieinwazyjny zabieg liftingujący HIFU dedykowany jest dla osób, które pragną poprawić jędrność skóry twarzy i ciała, chcą spłycić istniejące zmarszczki oraz pozbyć się tkanki tłuszczowej w wybranym obszarze (np. drugi podbródek). Metoda ta polecana jest również dla osób chcących wysmuklić i wymodelować sylwetkę, zredukować tkankę tłuszczową oraz zlikwidować cellulit. Innowacyjność metody HIFU polega na możliwości jednoczesnego opracowywania tkanki tłuszczowej i zagęszczenia skóry. Dzięki temu terapia jest kompleksowa, co znacznie zwiększa efektywność zabiegu oraz skraca czas osiągnięcia pożądanych rezultatów.

HIFU wskazania:

 • Wiotkość skóry twarzy
 • Wiotkość skóry ciała (ramiona, brzuch, piersi, pośladki, uda, kolana)
 • Likwidacja, spłycenie istniejących zmarszczek
 • Ujędrnianie skóry ciała oraz poprawa wyglądu skóry (rozstępy, cellulit)
 • Utrata elastyczności skóry po ciąży lub redukcji masy ciała
 • Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała
 • Profilaktyka wiotkości skóry (po 35 roku życia, w trakcie redukcji masy ciała)

HIFU przeciwwskazania:

 • Ciąża
 • Okres karmienia piersią
 • Stan zapalny lub zmiany skórne w miejscu wykonywania zabiegu
 • Implanty w miejscu zabiegu
 • Aparat na zęby w przypadku modelowania owalu twarzy
 • Łuszczyca
 • Opryszczka
 • Epilepsja
 • Choroby wątroby
 • Koloidy
 • Choroby nowotworowe

UTIMS A3 w porównaniu z innymi zabiegami opartymi o technologię HIFU

Wyróżnić należy dwie podstawowe różnice pomiędzy HIFU UTIMS A3 oraz innymi zabiegami opartymi o technologię HIFU w zakresie stopnia bólu oraz sposobu rozprzestrzeniania się wiązki ultradźwięków pod skórą. W przypadku UTIMS A3 emitowana wiązka ultradźwięków rozprzestrzenia się poziomo pod skórą, co jest o wiele skuteczniejsze niż w przypadku wnikania wiązek ultradźwięków pionowo w głąb skóry. Co ważne, urządzenie działa także chłodząco, a to z kolei znacznie obniża poziom bólu – w trakcie zabiegu pacjenci odczuwają jedynie niewielki dyskomfort.

Efekt zagęszczenia skóry

Jednym z najważniejszych rezultatów zabiegu jest zagęszczenie i napięcie skóry, dzięki czemu osiągany jest efekt liftingu, modelowania oraz konturowania, a także odmłodzenia.

Zabieg wykonywany jest na wybranych partiach ciała, HIFU lifting najbardziej widoczny jest w miejscach, które wraz z wiekiem wiotczeją. Pomoże wymodelować owal twarzy, a także odmłodzić oraz wygładzić okolicę oczu. Co ważne, zmarszczki niemal od razu zostaną spłycone. HIFU to także idealny sposób na zredukowanie tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie miejsc, wymagających poprawy. Na pełne efekty trzeba jednak trochę poczekać – poprawę zagęszczenia kolagenu widać po upływie około 6 tygodni. Należy jednak pamiętać o tym, że nie jest to sposób na odchudzanie, a jedynie wyprofilowanie wybranych partii ciała.

Postępowanie po wykonaniu zabiegu

Przez około dwa dni należy ograniczyć ekspozycję na słońcu, zrezygnować z solarium, sauny, a także nie wykonywać zabiegów, w trakcie których dochodzi do podgrzania skóry. Warto także używać delikatnych kosmetyków do pielęgnacji. Dwa tygodnie nie wolno wykonywać peelingów.

Jak długo trwa zabieg i czy należy go powtarzać?

Czas trwania zabiegu w głównej mierze zależy od wybranej partii ciała – wynosi około 30–40 minut. Po jego wykonaniu niewymagany jest okres rekonwalescencji – od razu można powrócić do codziennych czynności. Natomiast skóra może być lekko zaczerwieniona. Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania po zabiegu makijażu. Co ważne, zabieg można wykonać o dowolnej porze roku.

Nie trzeba wykonywać serii zabiegów. Warto jednak powtórzyć go po upływie kilku miesięcy, dzięki temu uzyskany efekt w trakcie zabiegu zostanie podtrzymany.

Przełomowa technologia HIFU UTIMS w Beauty Tower

W Beauty Tower Kraków zabieg wykonywany jest przy wykorzystaniu nowoczesnego oraz innowacyjnego urządzenia HIFU UTIMS. To gwarancja nie tylko skutecznego, ale również bezbolesnego zabiegu. Dochodzi do głębokiej penetracji tkanki. Co ważne, zabieg jest kompleksowy – możliwa jest trwałe usunięcie tkanki tłuszczowej oraz jednoczesne obkurczenie skóry. Doskonale sprawdzi się także w przypadku liftingu owalu twarzy oraz odmładzania okolicy oka, czy likwidacji drugiego podbródka. Po wykonaniu zabiegu powierzchnia skóry nie jest poparzona. Autorskie przetworniki Centerless zastosowane w urządzeniu gwarantują bezpieczeństwo oraz skuteczność.

Konturowanie i modelowanie twarzy oraz ciała jeszcze nigdy nie było tak proste! W Beauty Tower w Krakowie zabieg HIFU zawsze poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą. Podczas wizyty przeprowadzany jest dokładny wywiad, ocena jakości skóry, stopień zaawansowania zmian, omówienie wszelkich przeciwwskazań do wykonania zabiegu oraz sprecyzowanie oczekiwań klienta.

Cena zabiegu uzależniona jest od wielkości opracowywanego obszaru oraz od ilości zużytych impulsów. W przypadku zabiegu na twarz cena sesji mieści się w zakresie od 250zł do maksymalnie 2900zł. Zabiegi na ciało mieszczą się w przedziale cenowym od 1000zł do 4500zł.

Zapraszamy do naszego Instytutu kosmetologii estetycznej i modelowania sylwetki: Kraków ul. Sołtysa Dytmara 3/U3 oraz zapoznania się z pełną ofertą proponowanych zabiegów. 

Umów się na wizytę:
tel. +48 513 167 669 (Fryzjer)
Jesteśmy dostępni na:
Dołącz do nas:

Cennik usług fryzjerskich

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem usług fryzjerskich.

Dla kobiet
Strzyżenie 80 – 110 zł
Strzyżenie do koloryzacji 60 zł
Strzyżenie grzywki 30 zł
Modelowanie 50 – 80 zł
Koloryzacja 200 – 300 zł
Balayage / Refleksy 250 – 450 zł
Trwała 200 – 270 zł
Kuracja Kerastase 80 zł
Kuracja L’oreal 60 zł
Zabieg OLAPLEX - rekonstrukcja włosów 100 – 160 zł
Rekonstrukcja włosa Kevin Murphy 100 zł
Keratynowe prostowanie włosów (hybryda na włosy) 350 – 500  zł
Dla mężczyzn
Strzyżenie 60 zł
Strzyżenie + Koloryzacja (Couver 5) 120  zł

Umów się na wizytę

tel. +48 513 167 669 (Fryzjer)